Autor Wątek: 33 MFKiG w Łodzi  (Przeczytany 62500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 20:32:20 »
No właśnie. Coraz bliżej festiwalu, a w nazwiskach bryndza. Jedna sława (scenarzysta) + Kas i Graza na osłodę. Słabiutko, mam nadzieję, że coś się zmieni.

Offline freshmaker

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 20:46:33 »
ostatnimi laty była mocna reprezentacja z uk, teraz nikogo. wlochy? francja? coś cieniutko. miała być wystawa gr i tez koncepcja padła. po wielkim blasku wystawy superbohaterów dc mamy jakieś popierdywanie. ale przynajmniej ceny biletów w górę.

jest jeszcze trochę czasu, może kogoś ogłoszą.

Offline JanJ

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 23:10:54 »
miała być wystawa gr i tez koncepcja padła.

no właśnie, co z tą wystawą?

Offline starcek

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #63 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 11:11:43 »
Nastąpiła zmiana - ma być wystawa Kasprzaka i Grazy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline MarcusSz

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #64 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 11:20:32 »
ostatnimi laty była mocna reprezentacja z uk, teraz nikogo. wlochy? francja? coś cieniutko. miała być wystawa gr i tez koncepcja padła. po wielkim blasku wystawy superbohaterów dc mamy jakieś popierdywanie. ale przynajmniej ceny biletów w górę.

jest jeszcze trochę czasu, może kogoś ogłoszą.

Nie wiem, czy coś się w temacie zmieniło, ale przy okazji KW padało info że artyści europejscy mają "nie zalecane" wyjazdy do Polski (nie pamiętam czy z powodu wojny, czy z powodu pandemii, czy z obu).

ukaszm84

  • Gość
Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #65 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 11:28:30 »
Nie wiem, czy coś się w temacie zmieniło, ale przy okazji KW padało info że artyści europejscy mają "nie zalecane" wyjazdy do Polski (nie pamiętam czy z powodu wojny, czy z powodu pandemii, czy z obu).

Ale kto im to zaleca? Jakieś stowarzyszenie artystów europejskich?

Offline JanJ

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #66 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 11:39:37 »
Nastąpiła zmiana - ma być wystawa Kasprzaka i Grazy.

Ale ta szumnie zapowiadana wystawa co miała być i w Łodzi i w Warszawie to będzie jakoś później, czy zupełnie wszystko się posypało? Gdzieś było jakieś info?

Offline freshmaker

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #67 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 11:44:22 »
co za bzdura. pytalem w tym roku m.in. mirke andolfo czy będzie w polsce bo dużo jej komiksów u nas wychodzi. powiedziała ze chętnie ale jej nikt nie zaprasza. to samo serpieri, miał niby być w polsce na festiwalu tyle ze powiedział ze pierwsze słyszy. ormston z kfk w tym roku wogole nie był zaproszony.

prędzej amerykanie odwołują wizyty i koncerty bo jest wojna w europie.

Offline MarcusSz

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #68 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 13:03:21 »
Ale kto im to zaleca? Jakieś stowarzyszenie artystów europejskich?

W maju, jeśli dobrze pamiętam, była mowa że chociażby MSZ Francji i chyba Hiszpański - odradzał/nie zalecał swoim obywatelom podróży do Polski.

co za bzdura. pytalem w tym roku m.in. mirke andolfo czy będzie w polsce bo dużo jej komiksów u nas wychodzi. powiedziała ze chętnie ale jej nikt nie zaprasza. to samo serpieri, miał niby być w polsce na festiwalu tyle ze powiedział ze pierwsze słyszy. ormston z kfk w tym roku wogole nie był zaproszony.

prędzej amerykanie odwołują wizyty i koncerty bo jest wojna w europie.

Może i bzdura, słyszałem to od jednego z wydawców w odpowiedzi na pytanie o niektórych z autorów wydawanych przez nich komiksów i ewentualną ich obecność na festiwalach w Polsce
« Ostatnia zmiana: So, 27 Sierpień 2022, 13:06:35 wysłana przez MarcusSz »

Offline starcek

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #69 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 13:49:36 »
Ale ta szumnie zapowiadana wystawa co miała być i w Łodzi i w Warszawie to będzie jakoś później, czy zupełnie wszystko się posypało? Gdzieś było jakieś info?
Wystawa Rosińskiego to miała być bodajże dopiero w 2023 r., więc to jednak nie zmiana, że w tym roku inni twórcy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Dracos

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #70 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 15:15:40 »
W maju, jeśli dobrze pamiętam, była mowa że chociażby MSZ Francji i chyba Hiszpański - odradzał/nie zalecał swoim obywatelom podróży do Polski.

Nasz msz też wydaje różne rekomendacje, ale raz że mało kto zwraca na to uwagę a dwa niektórzy nie są nawet tych rekomendacji świadomi. No i co innego jak piszesz że obywatelom tutaj jakieś zbiorcze info się podaje, a co innego europejskim artystom bo wtedy rodzi się pytanie kto ich definiuje i jak się z nimi komunikuje.

Offline MarcusSz

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #71 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 16:38:35 »
Nasz msz też wydaje różne rekomendacje, ale raz że mało kto zwraca na to uwagę a dwa niektórzy nie są nawet tych rekomendacji świadomi. No i co innego jak piszesz że obywatelom tutaj jakieś zbiorcze info się podaje, a co innego europejskim artystom bo wtedy rodzi się pytanie kto ich definiuje i jak się z nimi komunikuje.

Zapewne może być ciężko w to uwierzyć, ale zasadniczo to Polska i Polacy nie są dobrym przykładem podejścia do stosowania się do praw i zarządzeń. Natomiast zarówno na zachodzie Europy, jak i w Skandynawii troszeczkę inaczej wygląda sprawa z świadomością społeczną i podejściem do wszelkiego typu zaleceń (oczywiście wszędzie są jednostki które i tak mają to gdzieś).
Z tego co wiem, to nawet w Polsce różne instytucje czy firmy odwoływały pracownikom wyjazdy służbowe w konkretne rejony czy do wybranych państw.
A widać że wielu artystów we Francji, Włoszech czy Hiszpanii często publikuje u jednego wydawcy więc ciężko powiedzieć jakie umowy ich obowiązują i ile mają do powiedzenia w tej sprawie - w sumie wyjazd na konwent to raczej dla nich wyjazd zawodowy.
Ale to tylko moje gdybanie - od wydawcy wtedy usłyszałem to co wcześniej napisałem. Wierzysz w to, czy nie wierzysz - twoja sprawa.

Offline misiokles

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #72 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 17:28:59 »
Zdecydowanie obywatele zachodnich krajów uważniej stosują się do zaleceń rządowych, widać to było choćby po szczepieniach antycovidowych.

Offline Dracos

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #73 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 17:39:21 »
Ale o czym ty piszesz są zalecenia i są zalecenia. Jak jest strefa zbrojnego konfliktu jak np dziś Ukraina to większość państw daje czerwone światło i nikt tam się nie pcha, ale jak np dają ostrzeżenie że w państwie x jest 15 fala epidemii koronowirusa to ludzie w zależności od preferencji sami podejmują decyzję czy się do nich stosować czy nie. Uwierz mi mam znajomych (nie rodaków) z różnych stron naszego pięknego kontynentu i ta wiara w to że oni wszyscy jak jeden mąż tak kochają zarządzenia i się ich słuchają to możesz sobie między bajki włożyć :)

Może i tak jest że twórcom  komiksowym wydawcy jakieś zalecenie wydali nie wiem nie kwestionuję tego , ale napisałeś że artystom europejskim, a pod tą kategorię tylu ludzi podpada od reżyserów i aktorów po rzeźbiarzy w lodzie i budowniczych zamków z piasku a w to szczerze wątpię.

Generalnie to jakoś tak napisałeś ogólnikowo i stąd się bierze mój sceptycyzm do twojego pierwszego posta.

ukaszm84

  • Gość
Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #74 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 17:48:41 »
Ten brak stosowania się do przeróżnych zaleceń, to zdecydowanie najlepsza cecha Polaków. Niestety, tego też jest coraz mniej, na rzecz karności zwanej dla niepoznaki "postawą obywatelską".