Autor Wątek: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021  (Przeczytany 15829 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 15:56:41 »
Lo panie ognisk i grili teraz zakazuja bo planeta cierpi ☺
Zakazuja? Dobrze by bylo, ale w parku obok pobudowali grille kamienne i jak czlowiek pojdzoe latem na spacer to smrod sie roznosi, czlowiek cierpi.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Midar

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 16:17:31 »
Lo panie ognisk i grili teraz zakazuja bo planeta cierpi ☺
My jesteśmy nie z tej Ziemi.

sum41

  • Gość
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:43:59 »
Zakazuja? Dobrze by bylo, ale w parku obok pobudowali grille kamienne i jak czlowiek pojdzoe latem na spacer to smrod sie roznosi, czlowiek cierpi.

Narazie Warszawa i Krakow choc znajomy mowil ze ludzie maja ten zakaz w du..ie zobaczymy jakie kontrole wymysla :)

Online Szekak

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:48:53 »
No ja jestem z Warszawy i nie dalej niż rok temu zostały postawione w parku grille z kamienia.
Piękno jest w oczach patrzącego.

sum41

  • Gość
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 18:52:12 »
"Czy obowiązuje zakaz grilla w Warszawie? Nie. Zakaz grilla w Warszawie nie obowiązuje. Zgodnie z wiadomością przesłaną do nas przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, informujemy, że w wybranych dzielnicach obowiązuje ograniczenie grillowania, które nie jest zakazem."

Kolega mieszka w jednej z tych dzielnic niestety :)

Dobra bo offtop - kupujemy panel sloneczny i campera :)

Offline Alexandrus888

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 19:21:18 »
Ja mam takie pytanie nowicjusza - jaki jest plan? Znaczy: MFKiG zaczyna się oficjalnie w sobotę o 9 i trwa do 20. W niedzielę otwiera się o 9, a zamyka o 17:30... Kiedy przyjeżdżacie, gdzie spotykacie, co robicie w trakcie. Bo chętnie bym się dołączył do forumowej braci 8)

sum41

  • Gość
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 20:12:42 »
Parkingi sa dwa,  czy w dniu imprezy sa zawalone max czy warto wjechac i poszukac miejsca?

Offline Midar

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 23:07:31 »
KKK 26 ANTOLOGIA. SKAZANI NA KKKOMIKS. TOM 1 – ZAWARTOŚĆ
Co nas czeka wewnątrz pierwszego tomu antologii?
publicystyka m.in.:
analiza: polskiego Komiksowa; komiksowego wiedźmina; mangowego rynku w Polsce; komiksowych światów Michaela Moorcocka;
obchody rocznic: TM-Semic, Egmont Polska, J.P. Fantastica, Mandragory;
wywiady z: Grzegorzem Rosiński, Jackiem Skrzydlewskim, Bogusławem Polchem, Jackiem Świdzińskim, Unką Odyą, Maciejem Jasińskim, Bartoszem Sztyborem, Zbigniewem Kasprzakiem, Grażyną Fołtyn-Kasprzak, Andrzejem Sapkowskim, Agnieszką Świętek, Jackiem Michalskim, Anną Krztoń, Minkiewicz Bros., Jackiem Widorem, Marjanne Satrapi, Wojciechem Bispingiem, Przemysławem Świszczem;
artykuły; felietony;
komiksy m.in:
Funky Koval: Na białym szumie (w kolorze!, Polch/Parowski), Potop (Skrzydlewski), Straine (Minkiewicz/Tkaczyk), Angaż (Ł.Pawlak/Motyka), Czy można bez grosika? (Nowacki/Sztybor), Misja zero (Falkowska), Złomiarz (Rosner, Mańko), Sekret jutra (Michalski/Jasiński), Cyberbaśnie: Smok (Arendt/Jasiński), Code 02 (Serkowski, Pitura), Siła przyciągania (Laprus-Wierzejska, Kicman), Balla o Walecznym (Widor), Śmiertelny bród (Korzeniak), Reality Show (Rustecki, Michał Zdrojewski)
i duuuużo więcej.
niebawem opublikuję pełny spis treści.
Poniżej prezentuję drugi z czterech wariantów okładkowych.
okładka specjalna „B”,
przód: rys. Grzegorz Rosiński
tył: rys. Krzysztof Korzeniak


Online Szekak

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 23:21:07 »
To nie powinno byc w temacie ongrysa? BTW skad Rosinski na okladce? :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Midar

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 23:33:10 »
Prędzej w temacie KKK, chyba nawet taki jest. Ongrys tylko to im wydał - chwała mu za to. Nie wiem jak jest teraz ale poprzednie wydanie Antologii zrobili dla KKK ponoć po kosztach, nic nie zarabiając. Poprzednia edycja była specjalnie na Krakowski Festiwal Komiksu. Ponieważ ta ma premierę na MFKiG w Łodzi, więc wrzuciłem na razie tutaj. Pewnie będzie zbieranie multiwrysów w tym tomiszczu podczas festiwalu (w Krakowie zdobyłem chyba 15). Znam człowieka, który w KKK 25 Antologia ma chyba z 50 rysunków i autografów.
Okładki rysują wybrani artyści, którzy znaleźli się na łamach KKK, w ciągu tych 27 lat. Ja poprzednią Antologię mam z okładką Kasa, więc teraz pewnie będzie Rosiński.
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Wrzesień 2021, 23:42:51 wysłana przez Midar »

Offline misiokles

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 23:37:12 »
Gościem jest Rosiński, więc wykorzystano alternatywną okładkę do albumu Aniel, którą namalował z okazji premiery tego albumu kilka lat temu.

Online Szekak

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 23:39:56 »
Prędzej w temacie KKK. Chyba taki jest. Poprzednia edycja była specjalnie na Krakowski Festiwal Komiksu. Ponieważ ta ma premierę na MFKiG w Łodzi, więc wrzuciłem na razie tutaj. Pewnie będzie zbieranie multiwrysów w tym tomiszczu podczas festiwalu (w Krakowie zdobyłem chyba 15). Znam człowieka, który w KKK 25 Antologia ma chyba z 50 rysunków i autografów.
Okładki rysują wybrani artyści, którzy znaleźli się na łamach KKK, w ciągu tych 27 lat. Ja poprzednią Antologię mam z okładką Kasa, więc teraz pewnie będzie Rosiński.
Chyba wiem o którym człowieku mówisz... :D

Też mam Kasa, tutaj też pójdzie Rosiński. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Teli

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 07:20:18 »
Ja mam takie pytanie nowicjusza - jaki jest plan? Znaczy: MFKiG zaczyna się oficjalnie w sobotę o 9 i trwa do 20. W niedzielę otwiera się o 9, a zamyka o 17:30... Kiedy przyjeżdżacie, gdzie spotykacie, co robicie w trakcie. Bo chętnie bym się dołączył do forumowej braci 8)

MFKiG ma miejsce w godzinach jakie wymieniłeś, dokładny program pewnie wrzucą dopiero na początku przyszłego tygodnia. Co będziemy robić i kiedy zaczniemy się tam zbierać zależy od programu i regulaminu strefy autografów, które na pewno będą się różnić od tych z lat ubiegłych z powodów covidowych. Wszystko wyklaruje się na dniach. Niemniej tradycyjnie najwytrwalsi zbieracze wrysów pojawiają się pod Areną wieczorem dzień wcześniej. Tworzy się kolejka po numerki do artystów, a potem nocka zlatuje na gadaniu, śmiechach, piwku i pizzy. Potem latanie po targach, ogarnianie wszystkiego i powtórka z dnia poprzedniego. Jak jedziesz pierwszy raz to radzę bez spiny przyjechać w sobotę, ogarnąć sobie targi ewentualnie zostać na niedzielę.

Parkingi są dwa, czy w dniu imprezy sa zawalone max czy warto wjechać i poszukać miejsca?

Pod Areną nie ma problemów, miejsc parkingowych w ostatnich latach było aż nad to. Zresztą jeździłem tam nie tylko na MFKiG ale i na koncerty czy imprezy sportowe i nawet na takich wydarzeniach jak Depeche Mode, Deep Purple czy liga siatkówki nie miałem problemu z zaparkowaniem.
Gorzej było pod Expo bo tam zaiste ciasno było. Owszem można było parkować naprzeciwko w centrum handlowym, ale jak chciałeś zostać na dłużej to robił się problem, który w tym roku, na szczęście, odpadł :)

sum41

  • Gość
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 07:53:31 »
Thx Teli za info☺

Jaki rabat na Muche byl w Warszawie, bo chcialbym zaplanowac zakup zaleglosci paru?

Offline Midar

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:48:19 »
W Warszawie (KW Meta) Mucha nie miała swojego stoiska i była podpięta bodajże pod Taurusa. Ceny były takie jak na gildii. Np. najnowszy, kontrowersyjny The Spectacular Spider-Man kosztował 160 PLN.
W poprzednich latach w Łodzi, na stoisku Muchy, niektóre pozycje były z lepszymi rabatami, ale Mucha w tym roku chyba też nie ogarnia własnego stoiska. Coś takiego (jeśli nie pokręciłem) pisał Motyl.