Autor Wątek: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie  (Przeczytany 27180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megatron

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #285 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 13:50:15 »
ale że Ty masz kasę

Masz jakieś błędne wyobrażenie. Pracuję przy załadunku na hali z piwem. Nie stać mnie na służbę ;)

PS. Pax. Kto chce mi nawrzucać więcej, zapraszam do mojego tematu w dziale naszych kolekcji. Za jakiś czas dokończę tam nowego posta.

Offline Takesh

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #286 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 14:35:45 »
Aż miło się patrzy, jak Pan Tadeusz siedzi na emefce, a za nim sporo jego komiksów w nowych wydaniach. Nic tylko cieszyć się i zachęcać kolejne pokolenia do zapoznania się z jego absurdalnymi historiami 👍

sum41

  • Gość
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #287 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 16:01:55 »
Dlaczego absurdalnymi?

ukaszm84

  • Gość
Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #288 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 16:05:14 »
Przecież tam jest bardzo dużo absurdu (absurdalnego humoru), na pewno nie w negatywnym sensie.

Offline Rodrigues

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #289 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 16:16:31 »
I nie "historie" tylko "historyski"  ;) :D

Offline kierpic

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #290 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 17:10:31 »
Wyluzujcie poślady i "paczcie"

Kolejka po numerki, w niedzielę o 9:00



Jakub Martewicz przywiózł ze sobą 40 sztuk swojego Post Scriptum. W niedzielę, ok. godziny 10, kupiłem ostatni z nich. Żarłaka stworzył specjalnie na festiwal


Ile twarzy rozpoznacie?


Wiadomo...



Na stoisku Timofa zabrakło Ernesto Gonzalesa, z prozaicznego powodu, sąsiedzi zalali mu mieszkanie. Byli za to inni Autorzy



Jest już 2 tom Sybiru, ale gdzie go kupić?




Wiedzieliście o tym, że na festiwalu swoją prelekcję, miał nasz forumowy kolega Lyricstof aka Krzysztof B.? Tematem był: "Giancarlo Berardi – ikona fumetto oraz kryminalne światy Julii Kendall". Po trudnym początku, słuchało się go naprawdę świetnie





Nagrody dla, wielkiego nieobecnego, Prosiaka - za najlepszy polski komiks i najlepszego wydawcy, drugi rok z rzędu – Kultury Gniewu


Lans ;)



Szczęśliwy koniec, na nieszczęście


Uświadomiłem sobie, że mało zdjęć zrobiłem na koronie hali, a przecież było tam wielu fajnych ludzi.
Aha, widzieliście ten kostium? ;)

Offline marcing

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #291 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 17:32:36 »
Na profilu FB MFKiG pojawiła się informacja, że od przyszłego czwartku co tydzień będą udostępniane kolejne nagrania zrealizowane na potrzeby festiwalu. Rozpiska na październik:

14 października - Guy Delisle
21 października - Andrew MacLean
28 października - Jon J Muth

https://www.facebook.com/FestiwalKomiksu/posts/4803369366342071

W jednym z komentarzy jeszcze odpowiedź, że nagrania po udostępnieniu będą cały czas dostępne na profilu.

Offline Lyricstof

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #292 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 20:22:56 »

Wiedzieliście o tym, że na festiwalu swoją prelekcję, miał nasz forumowy kolega Lyricstof aka Krzysztof B.? Tematem był: "Giancarlo Berardi – ikona fumetto oraz kryminalne światy Julii Kendall". Po trudnym początku, słuchało się go naprawdę świetnie

No to trochę prywaty, dzięki kierpic za wsparcie.  :) Miło było wiedzieć, że przyjdziesz. Dziękuje też tym (a wiem , że tacy byli) za wsparcie duchowe, nie każdy mógł być w Łodzi. Tym, którym obiecałem niedługo prześlę krótkie filmiki.

Przy okazji spróbuję podsumować MFKiG z mojego punktu widzenia.
Niesamowita energia ludzi wyznający to samo co ja. Komitet kolejkowy i rozmowy o komiksie, latach 90 i innych duperelach - bezcenne. Ponowne poznawanie ludzi, po tej covid-owej przerwie, dało dużo radości, fajnie, że was spotkałem. Kontakt z rysownikami, twórcami, dla mnie osobiście wyjątkowe doświadczenie. Było naprawdę super.

Skoro zostałem już zdemaskowany to pozwolę sobie zamieścić zdjęcie z moimi ulubionymi rysownikami z dzieciństwa.  8)


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Kadet

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #293 dnia: So, 09 Październik 2021, 23:35:45 »
Cóż, dopiero teraz się jako tako pozbierałem po powrocie z festiwalu, więc pozwolę sobie wrzucić zdjęcia moich skromnych zdobyczy.

Ale przede wszystkim bardzo się cieszę, że mogłem po tak długiej przerwie znowu poczuć tę atmosferę i spotkać tylu innych fanów komiksu :) W tym roku odpuściłem czuwanie kolejkowe, ale sporo osób spotkałem w trakcie imprezy i jeszcze raz pozdrawiam Itachiego, kelena, radefa, K.Leszcza i wielu innych, co do których nie jestem pewien, czy są tu na forum, a także tych, co to na pewno są na forum, ale nie skojarzyłem twarzy z nickiem :) Do zobaczenia - oby jak najszybciej!

No to hop:

Najpierw piękny wrys od Bereniki Kołomyckiej w antologii "100 na 100", gdzie ilustrowała komiks Pawła Niewiadomego o początkach polskiej piłki ręcznej w obozie jenieckim w Szczypiornie

Spoiler: PokażUkryj


Skoro już mówimy o pani Berenice, to dwa lata temu zrobiła mi taki wrys w komiksie "W głowie tłumaczy", który jako tłumaczowi przysporzył mi sporo przyjemności:
Spoiler: PokażUkryj


A wrzucam go, bo tym razem udało mi się dopaść kolejnego z rysowników tego komiksu, Roberta Sienickiego, który ozdobił mi ten sam album kolejnym wrysem dowartościowującym tłumaczy :)

Spoiler: PokażUkryj


Tutaj kolei Zygmunt na wrysie Wiesława Skupniewicza z podpisami jego i Tobiasza Piątkowskiego w pierwszym tomie "Bazyliszków". W drugim tomie ma wystąpić Wujo!

Spoiler: PokażUkryj


No i na koniec autograf Tomasza Kołodziejczaka na KD 22/2001, w którym ukazał się komiks "Coś z niczego" z rysunkami Vicara i scenariuszem TK.

Spoiler: PokażUkryj


Teraz zakupy!

Z lewej - parę KD, którymi zastąpiłem egzemplarze z kolekcji w gorszym stanie (i ten z autografem :) ). Z prawej - parę "Donald Ducków" i "Mickey Mouse'ów", których do tej pory nie miałem (bezokładkowe za złotówkę sztuka ;) ).

Spoiler: PokażUkryj


Najnowszy "Żbik" od Ongrysa i trzy, w których mam autografy twórców, więc potrzebne były egzemplarze "do czytania codziennego" :) "Toma i Jerry'ego" kupiłem, bo to jeden z tych numerów, w których są niedisnejowskie komiksy Carla Barksa o osiołku Bennym. Integral "KiK" to naprawdę świetne wydanie z mnóstwem interesujących dodatków, niczym w najlepszych frankofońskich wydaniach zbiorczych (i bardzo fajnym, niebłyszczącym zbytnio papierem). Jestem też bardzo zadowolony z "Giganta" z pierwszej serii, jednego z dwóch, których do tej pory nie miałem.

Spoiler: PokażUkryj


Symboliczna zeszytówka amerykańska (szkoda, że nie było w tym roku AtomComics) - za późno połapałem się, że Azyl miał pudła zeszytów z przelicznikiem 1 USD = 2 PLN. Dwa komiksy paragrafowe z Sherlockiem Holmesem - to taki analogowy odpowiednik gier typu "point and click". Polecam miłośnikom łamigłówek! Bardzo podoba mi się festiwalowa przypinka (a te z Batmanem i WW były dostępne w kasie za darmo dla każdego z biletem). Oprócz tego trochę naklejek, których zakup wspomógł leczenie Amelki Włudeckiej (zachęcam każdego do przyłączenia się do wsparcia :) ), a także zestaw festiwalowy: torba, program i smycz, którą dostałem za friko w niedzielę razem z...

Spoiler: PokażUkryj


... takim oto plakatem. Wolontariusz przydybał mnie, jak wychodziłem z prelekcji z wyświetleniem wywiadu z Cambonim i Filippim i wręczył mi rzeczone przedmioty. Chyba została im jakaś nadwyżka w magazynie :) (tylko gdzie ja to powieszę...)

Spoiler: PokażUkryj


I ostatnie drobiazgi - w tym roku Egmont przestawił się na eko i zamiast reklamówek pakował zakupy ze stoiska w torby wielorazowe - może mniej rozbuchane graficznie, ale za to bardziej wytrzymałe :)

Spoiler: PokażUkryj


Przepraszam, jeśli zanudziłem... i do następnego razu!
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 23:39:13 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Kot Tip-Top

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #294 dnia: So, 09 Październik 2021, 23:43:56 »
Zawsze miło zobaczyć kogoś kto docenia z pasją starocie a nie tylko skacze za nowościami :D

Offline Bazyliszek

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #295 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 06:41:34 »
Od 2001 roku przestałem regularnie zbierać Kaczory Donaldy i jakoś nie mam ochoty by to uzupełniać. Już wtedy z pisma się syf robił. Mam 20/2001, mam 25/2001 ale 22 nie mam, więc masz fajną rzecz. Tak samo te DD i MM z okładkami które widzę na tym zdjęciu. Mam chyba tylko jeden z tych co kupiłeś a reszta czeka aż je znajdę.

Offline Kadet

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #296 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 11:34:19 »
Od 2001 roku przestałem regularnie zbierać Kaczory Donaldy i jakoś nie mam ochoty by to uzupełniać. Już wtedy z pisma się syf robił.

Zbieram "Kaczory Donaldy" regularnie od numeru 11/1995 aż do dzisiaj i nigdy nie przeszła mi ochota na ich uzupełnianie :)

Twoja opinia jest dość ostra - wiem, że radef nie lubi zmian w układzie graficznym pisma z 2001 r., ale pamiętam, że w swoim czasie jako dziewięciolatek przyjąłem je z zaciekawieniem, bo we wcześniejszej formie z 2000 r. zaczęła spadać liczba komiksów i miałem nadzieję, że nowy start odwróci ten trend.

Bardzo też podobał mi się następny layout pisma, który zadebiutował w KD 16/2002 i utrzymywał się ponad rok - uważałem, że graficznie nawiązuje on do pierwszego wyglądu KD, a poza tym wyszło wtedy sporo fajnych komiksów, w tym z rysunkami Vicara. No i rzecz jasna jeszcze później zaczęła się kadencja Grzegorza Rutke jako redaktora naczelnego, kiedy to opublikowano bardzo wiele istotnych historii...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline willy_poodle

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #297 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 22:00:51 »
Czy jakiś zakup festiwalowy płacony kartą wyświetla Wam się w saldzie jako "Fabryka"?
Mam taką transakcję z 2.10 i nie pasuje mi to zbytnio do żadnego zakupu. Kwotą najbliżej do Egmontu. Niestety paragon z Egmontu mi zginął i nie mogę porównać.

Offline Leyek

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #298 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 22:02:19 »
Egmont to na naszym rynku "fabryka komiksów", więc pasuje :)

Offline willy_poodle

Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021 - o konwencie
« Odpowiedź #299 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 22:08:34 »
Hmm, z tego by wynikało, że Egmont już nie daje na festiwalu 30% zniżki jak to zawsze było w zwyczaju.