Autor Wątek: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019  (Przeczytany 98385 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #600 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 23:13:53 »
Zacznę od końca, a mianowicie wczoraj wieczorem dopiero dotarłem na wystawę "Sztuka DC" Bardzo się cieszę, że zdążyłem. Naprawdę warto zobaczyć to co tam jest. Oprócz kostiumów Nicholsona i Ledgera mnóstwo ciekawostek, od plansz, storybordów, szkiców, projektów - rekwizyty, maski z napadu, batmotocylk. Po prostu kawał historii komiksu od 1938 do teraz. Od początku. Otwarcie festiwalu na wernisażu wystaw w EC1. Wspólne zdjęcie. (ciekawe czy można je gdzieś zobaczyć?) Sobota - głównie prelekcje i spotkania, drobne zakupy. 1. Egmont - rzeczywiście sympatycznie i rzeczowo było w tym roku. 2. Cyril Pedrosa - widać po tym jak o tym mówi, że kocha komiks. Pozytywnie zakręcony, na dodatek w tych białych włosach przypominał młodego Jima Jarmuscha. 3. Klasycy polskiego komiksu. Bardzo ciekawe spotkanie. Wspomnienie dawnych lat. Mi przypadli do gustu panowie Skrzydlewski, Nowakowski i Szyszko. Oczywiście reszta prima sort  :)
I niekomiksowo 4. Widzew - Górnik Polkowice, prawie pełen stadion 16 tysięcy na drugiej lidze - szok. Super atmosfera.

Niedziela to fajne radosne 1. spotkanie z TLS, bardzo żywe prowadzenie i tłumaczenie, klimat dużej rodziny. Na początku mało widzów, później trochę więcej. Dzięki temu spotkaniu nabyłem ich komiksy bez wahania. 2. John Layman - dużo ciekawych informacji o pracy scenarzysty. 3. Marcin Podolec i Nicolas Grivel - bardzo ciekawe spotkanie o wydawaniu za granicą, wydawaniu komiksów  ;D I truskawka na torcie 4. Rosiński - artysta międzynarodowy kropka.  :) Siedziałem na widowni tuż za panem Kasprzakiem, który słuchał uważnie pana Grzegorza. Wszystko co dobre szybko się kończy. Do kolejnej komiksowej. Pozdro.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Arne

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #601 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 00:21:25 »
Moj pociag powrotny staranowala sarna i uszkodzila go w stopniu uniemozliwiajacym dalsza jazde (powaznie!). Na szczescie w miare szybko (jak na pkp) podstawiono nowy pociag i szczesliwie dotarlem do domu bez jakichs ogromnych opoznien.

Offline freshmaker

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #602 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 09:44:29 »
@szekak - GR zawsze tak gawędzi, ale do tej pory prowadzący to w miarę dobrze moderowali. byłem do tej pory na kilku(nastu?) spotkaniach z GR a z tego ostatniego niczego ciekawego nie zapamietalem.

Online adamarluk

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #603 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 20:23:46 »
Jeszcze info od OMG Słowobraz, o którym zapomniałem. Planują na przyszły rok wraz z Wydawnictwem Komiksowym dokończenie Pewnego razu we Francji oraz najnowszego, nie skończonego jeszcze komiksu duetu Nury, Bruno.

ramirez82

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #604 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 05:25:00 »
Super news! A byłem ciekaw co z powrotem Wydawnictwa Komiksowego, bo był zapowiedziany kilka miesięcy temu. A tu proszę, taka współpraca by doprowadzić tak fajną serię do finału. Bardzo mnie to cieszy.

Offline kenji

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #605 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 14:38:21 »
Jeszcze info od OMG Słowobraz, o którym zapomniałem. Planują na przyszły rok wraz z Wydawnictwem Komiksowym dokończenie Pewnego razu we Francji oraz najnowszego, nie skończonego jeszcze komiksu duetu Nury, Bruno.

o tak . bardzo fajne info. od bardzo dawna czekam na to aż ktoś dokończy ten temat. poza tym strasznie lubiłem WK stąd cieszę się reaktywacją.

Midar

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #606 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 01:19:11 »
A, poniżej dowód, że „puszkowane” Kasi Niemczyk w strefie autografów zdało egzamin. Brawa dla osób z Forum i spoza niego, Wasza hojność dała wymierny efekt  ;D

FB:
Amelka i Mozaika - zagadkowy chromosom 20 – zmotywowany(a) z użytkownikami Andrzej Włudecki i 2 innymi użytkownikami.
1 godz. ·
Trzy dni kolejnego turnusu rehabilitacyjnego za nami.
Rehabilitacja,masaż kręgosłupa, fala uderzeniowa, masaż logopedyczny, mikropolaryzacja to plan na ten turnus.
Działamy kompleksowo, wysiłek jest duży.
Ale Amelia jak widać w doskonałym humorze:)
Duża część turnusu zostanie sfinansowana ze środków, które zebrała dla nas Kasia Niemczyk
w trakcie autografów na MFKiG.

Bardzo dziękujemy w imieniu Amelki i ślemy dla Kasi dużo pozytywnej energii za jej ogromne serce. ❤️


« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 01:21:27 wysłana przez Midar »

Offline PJP

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #607 dnia: So, 09 Listopad 2019, 08:54:57 »
Tak trochę się podłączę pod temat. Ktoś może miał w ręku?

Swoją drogą dziwię się, że tego nie sprzedają wysyłkowo, skoro jest na to popyt (tak wygląda). Może jakaś akcja słania wiadomości na fejsbuku albo maili? ;)
https://www.facebook.com/EC1LodzMiastoKultury/?ref=page_internal

Offline misiokles

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #608 dnia: So, 09 Listopad 2019, 09:16:31 »
Takie rzeczy są na miejscu właśnie po to by przyciągnąć ludzi na wystawę a nie wysyłać katalogi😉

Offline HaVoK

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #609 dnia: So, 09 Listopad 2019, 11:48:52 »
Najlepsze jest to, że wystawa ma wielka premierę we Wrześniu, A katalog pojawia się 6 tygodni później... Całe MFK.

Offline MarcusSz

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #610 dnia: So, 09 Listopad 2019, 13:58:12 »
Najlepsze jest to, że wystawa ma wielka premierę we Wrześniu, A katalog pojawia się 6 tygodni później... Całe MFK.

Wydaje mi się, że jak byłem w sobotę podczas MFGiK na wystawie, to ten katalog już prezentowali. Czy był wtedy do kupienia, nie wiem, bo po pobieżnym przejrzeniu doszedłem do wniosku że mnie nie interesuje.

Offline freshmaker

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #611 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 11:20:44 »
byłem wczoraj na wystawie z rodziną - jest fenomenalna. oryginalne plansze stanowią większość wystawy - tim sale, dave mckean, frank miller, bruce timm. dodatkowo oryginalne stroje ze wszystkich odsłon batmana robią piorunujące wrażenie.

storyboardy do czołówki animowanego batmana to coś genialnego. bruce timm to wizjoner.

na pewno wybiorę się jeszcze raz przed końcem wystawy, pewnie sam żeby mnie nie popędzali:) jest to piękny dodatek do jubileuszu 30 mfki.

wszystko jest elegancko wyeksponowane, niestety zdjęcia tak sobie wychodzą. polecam kupić katalog, kosztuje 99 pln, ale ma wszystkie najważniejsze zdjęcia i plansze.

Offline PJP

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #612 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 20:41:49 »
Napisałem do organizatorów wystawy i otrzymałem odpowiedź, że"katalog wystawy na razie można kupować tylko w sklepiku stacjonarnym w EC1, ale dosłownie za moment będziemy już wiedzieli, jak zamówić go na odległość" :) Czyli będzie opcja wysyłkowa.

Offline PJP

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #613 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 13:58:51 »
Otrzymałem informację, że jest już dostępna opcja wysyłkowa.

Offline Kadet

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #614 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 23:30:09 »
W końcu zebrałem się i zrobiłem zdjęcia moich skromnych zdobyczy z festiwalu, toteż wrzucam je tu z haniebnym opóźnieniem:

Autografy:

Spoiler: PokażUkryj


Oleksicki i Piątkowski:


Layman:


Bednarczyk, Kiełbus i Kur:

na albumie:


i na plakaciku promocyjnym:


Higgins:


Baranowski!! (jak imiennik imiennikowi :) )


I moja perełka - wrys od Bereniki Kołomyckiej w komiksie bardzo bliskim mi na gruncie zawodowym:




Zakupy:

Spoiler: PokażUkryj


Gratisy i drobiazgi wszelkiej maści: zakładki, magnesy, naklejki itp. itd.


Pozdrawiam kolegę Sporka, który od czasu Festiwalu pojawił nam się na forum :)


Jeszcze plakat z Bradlem:


A tak wyglądają te promocyjne karty z Asteriksem (od dwójek do dziesiątek nie ma żadnych grafik):


Albumy:


Zeszytówki - "Kaczor Donald" (szczególnie cieszę się z nr 25/2003 - jakimś cudem zgubił mi się kiedyś i miałem niemiłą lukę w późnym roczniku kolekcji):



Zeszytówki - TM-Semic i "Żbik":



Zeszytówki - USA:



Tu jeszcze dwa zdjęcia tego holograficznego wariantu Spider-Mana (przechodzi z grafiki Romity do grafiki Rossa):







Pozdrawiam wszystkich forumowiczów spotkanych w najlepszej kolejce na świecie oraz później podczas festiwalu! Do zobaczenia następnym razem :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!