Autor Wątek: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019  (Przeczytany 98387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram2

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #405 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:04:07 »
A co do Rosińskiego to z moich doświadczeń wynika że powyżej numeru 15 szanse na wrys radykalnie maleją (no chyba że mistrz będzie robił szybkie 3-4 minutowe szkice wtedy może do 20 dojedzie).

Potwierdzam.
W zeszłym roku byłem chyba 17 (w niedzielę) i faktycznie było rysowanie na szybko. Może nieładnie z mojej strony narzekać bo o mały włos w ogóle rysunku bym nie dostał (syn poganiał pana Grzegorza, ale ten zdecydował, że jeszcze kilku osobom narysuje), więc powinienem być zadowolony, ale gdy porównałem z rysunkami dla nr 10-12, to lekkie rozczarowanie było.
Oczywiście najbardziej rozczarowani byli ci, którzy w ogóle nie dostali wrysu.

Offline keram2

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #406 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:07:15 »
Jakuba Kijuca nie będzie na tym festiwalu? Jak nie będzie podpisywał komiksów od DC, to będzie podpisywał swoje na stoisku...chyba, że wszystkie stoiska, które będą miały zamiar go gościć będą zamknięte? Niezła szopka, ale za to jak imiennie będzie zakaz niewpuszczania Kijuca, to będzie mógł się wbić w jakiś cosplay, aby wyprowadzić w pole ochroniarzy.

Chyba dwa lata temu Kijuc był na stoisku "Komiks i My". Niestety ponoć w tym roku nie mają stoiska.
Szkoda.

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #407 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:20:35 »
Dla wszystkich narzekających, że nie dostali lub nie dostaną darmowego rysunku od Grzegorza Rosinskiego (choć w ich mniemaniu im się należał), mam pewien pomysł. Może zaproponujcie mu, żeby Wam narysował blanka za 500 zł. Kwota nie jest wysoka, choć z tego co wiem, Rosiński nigdy nie był nominowany do Eisnera. No to może za 400 :)

Offline starcek

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #408 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:27:20 »
Chyba dwa lata temu Kijuc był na stoisku "Komiks i My". Niestety ponoć w tym roku nie mają stoiska.
Szkoda.

Na FB zapowiadał, że będzie gotowy do wrysów, tak więc szanse są:
"Będę w piątek na wernisażu wystawy okładek DC. Później w sobotę gdzieś się pokręcę na imprezie. Wezmę ze sobą sól egzorcyzmowaną ;) i flamastry. Weźcie komiksy do podpisania. Z Panem Bogiem!".
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Teli

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #409 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:43:35 »
Dla wszystkich narzekających, że nie dostali lub nie dostaną darmowego rysunku od Grzegorza Rosinskiego (choć w ich mniemaniu im się należał), mam pewien pomysł. Może zaproponujcie mu, żeby Wam narysował blanka za 500 zł. Kwota nie jest wysoka, choć z tego co wiem, Rosiński nigdy nie był nominowany do Eisnera. No to może za 400 :)

Heh... Po co ten sarkazm Rosiński ma taki status na polskim rynku że by się od klienteli nie opędził. Aż dziw że nie Libretago jeszcze swojego stoiska dal kolekcjonerów nie zorganizowało... by się biznes kręcił.  W końcu program "Ekskluzywny Komiks Mistrza 500+" strat póki co nie notuje i nic na magazynach się nie wala ;)

Swoją drogą za wrysem już stałem, na razie się nie udało, ale nie płaczę i się nie poddaję. W tym roku kolejne podejście trzeba zagryźć zęby i próbować. Póki Rosiński jeździ na Festiwale póty jest nadzieja :)


(Post 250 - Jubileuszowy! Można wypić ćwiartkę :D
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:48:39 wysłana przez Teli »

Online adamarluk

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #410 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 22:29:03 »
Niesamowicie ciekawie zapowiada się przedpołudniowa sobota: Boulet - rysownik Donjona, Spotkanie z Kołodziejczakiem oraz pogadanki o Relaxie i Sandmanie. Niestety wszystkie spotkania jednocześnie. Jestem w kropce, co wybrać???

Offline Hans

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #411 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 22:43:50 »
Nagonka na kogokolwiek nie powinna mieć miejsca.
To że przez grupę pieniaczy uważających, że ich zdanie jest jedynym komiksowym głosem w środowisku, został odwołany panel z całą grupą artystów to żenada. I to nie dla organizatorów, tylko dla tych kilku ujadających i plujących jadem jednostek.
Wyśmienicie bawię się czytając posty na jednym fanpage, którego admin wyraźnie wkurzył się działaniami owych „wybrańców” (określenie to pozwoliłem sobie zapożyczyć, bo świetnie określa te znakomite i siejące gównoburzę jednostki). W końcu ktoś pokazuje żałosne zachowania kilku komiksowych świętych krów, które nie rozumieją że festiwal jest dla wszystkich i każdy który go odwiedza powinien móc coś dla siebie na nim znaleźć.
Sam festiwal powinien pokazać, że stoi ponad podziałami i jednoczy wszystkie osoby związane z komiksem - niezależnie od poglądów.
Dla mnie bardzo źle to wygląda, że grupka pieniaczy potrafi ustalać sobie co ma być a czego nie ma być, narzuca swoje zdanie niezależnie od innych i reguluje to co inni mają zobaczyć. Jak na tolerancyjne i bezkonfliktowe środowisko to egzaminu nie zdali. Cała ich kampania „antyKijucowa” była żałosna i mimo tak wielu deklaracji dbania o komiks to właśnie  pokazało że na to dobro komiksu nie patrzą. Aby tylko wyszło na ich, aby tylko zostało zrobione wg ich zasad, zrobią wszystko i są w stanie zniszczyć bardzo ciekawe punkty programu.

Offline turucorp

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #412 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 22:56:55 »
Wyśmienicie bawię się czytając posty na jednym fanpage, którego admin wyraźnie wkurzył się działaniami owych „wybrańców” (określenie to pozwoliłem sobie zapożyczyć, bo świetnie określa te znakomite i siejące gównoburzę jednostki). W końcu ktoś pokazuje żałosne zachowania kilku komiksowych świętych krów, które nie rozumieją że festiwal jest dla wszystkich i każdy który go odwiedza powinien móc coś dla siebie na nim znaleźć.

Mówisz o tym bucu, który profilaktycznie zbanował większość autorów, których twórczość mu nie odpowiada i teraz wypisuje farmazony bazując na udostępnionych w sieci fragmentach? Gratuluję wzorców :/

Midar

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #413 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 00:00:33 »
Dla wszystkich narzekających, że nie dostali lub nie dostaną darmowego rysunku od Grzegorza Rosinskiego (choć w ich mniemaniu im się należał), mam pewien pomysł. Może zaproponujcie mu, żeby Wam narysował blanka za 500 zł. Kwota nie jest wysoka, choć z tego co wiem, Rosiński nigdy nie był nominowany do Eisnera. No to może za 400 :)
Widzę, że jak nie ma rozróby, to się nudzisz. Dopiero, co ta göwnoburza przystopowała, a już znowu próbujesz ją rozdmuchać.

Offline Adolf

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #414 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 03:03:53 »
Myślę, że skoro Kijuc jest takim problemem, to organizatorzy powinni być konsekwentni i zabronić mu wejścia na festiwal. To logiczne podejście, skoro całe spotkanie zostało odwołane przez jedną osobę. Inaczej widzę tu dużą niekonsekwencję. Osobiście cała sytuacja jaka powstała jest chora. Osoby o poglądach lewicowych (do których również mi blisko) mając pełne prawo do wyrażania swojej opinii, zaprotestowały przeciw obecności persony, za którą nie przepadają. A teraz nagle te osoby obrzuca się błotem, bo wyraziły swoją opinię. Nie ważne, że to organizator rozłożył całe spotkanie. W konsekwencji mamy jeszcze więcej wojenek nienawiści między ludźmi o różnych poglądach. A może oto chodziło osobie odwołującej spotkanie, żeby napiętnować złych lewaków? Z mojego punktu widzenia wygląda to na niezłą prowokację. Robienie z biednego, prawicowego rysownika męczennika ala żołnierz wyklęty i podsycanie osób z prawej strony politycznej na rzucanie błotem w drugą stronę.

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #415 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 06:42:53 »
Widzę, że jak nie ma rozróby, to się nudzisz. Dopiero, co ta göwnoburza przystopowała, a już znowu próbujesz ją rozdmuchać.

Czegoś nie zrozumiałeś? Ten komentarz dotyczył roszczeniowej postawy fanów w stosunku do Rosińskiego i ich stuprocentowej akceptacji dla fanaberii młodszych twórców.

Offline Benson

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #416 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 07:49:37 »
Rozumiem, że na stanowiskach wydawnictw będzie można normalnie płacić kartą? Pytanie może głupie, ale nigdy nie byłem na takim festiwalu, a np. na koncertach merch bardzo często jest sprzedawany tylko za gotówkę :)

Offline turucorp

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #417 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 08:14:58 »
Rozumiem, że na stanowiskach wydawnictw będzie można normalnie płacić kartą? Pytanie może głupie, ale nigdy nie byłem na takim festiwalu, a np. na koncertach merch bardzo często jest sprzedawany tylko za gotówkę :)
Na części stoisk tak, ale nie zakładaj, że na wszystkich.

Motyl

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #418 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 08:15:59 »
Rozumiem, że na stanowiskach wydawnictw będzie można normalnie płacić kartą? Pytanie może głupie, ale nigdy nie byłem na takim festiwalu, a np. na koncertach merch bardzo często jest sprzedawany tylko za gotówkę :)

Mozna, jednakże warto mieć jakąś gotówkę terminale płatnicze w miejscach o dużym skupisku ludzi korzystających z wifi czasem wariują i nie zawsze udaje sie szybko i sprawnie zapłacić kartą.

Offline Teli

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #419 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 08:20:05 »
Choć i tak sytuacja jest lepsza niż na Arenie bo w razie nagłej potrzeby po drugiej stronie ulicy masz C.H. Sukcesja i bezproblemowy dostęp do bankomatów.