Autor Wątek: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019  (Przeczytany 98909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lewaczek

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #345 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 18:09:27 »
Już wiem czyje to konto ten Lewaczek :)
No to czekam na Twoją ekspertyzę, bo już dwa razy czytałem tu na forum że ja i Krzysztof Tymczyński to ta sama osoba, tylko jakoś nadal w dowodzie osobistym mam wpisane coś innego. Wbij sobie do głowy człowieku, że to iż stoję bardziej po jego stronie niż po Waszej, zwłaszcza po tym co tutaj wyczytuję, nie sprawia iż jestem nim.

Ba, gdybym nie trafił na działalność Tymczyńskiego, to bym nie trafił na to forum. Może podziękuj mu za reklamę?

Zawsze będę czuł się lepszy bo wyrażam swoją opinię, popieram ją argumentami oraz doświadczeniem z festiwali ze świata,  a nie szukam poklasku opierając się na kłamstwach:

 „Tymczasem na moim najukochańszym forum na świecie wypłynęła wieść o tym, że Kasia Niemczyk na MFKiG będzie zbierać zamówienia na blanki po pińcet i już możemy się dowiedzieć, że generalnie jest ona nikim znanym, nic nie osiągnęła, rysować się dopiero uczy i powinna rozdawać rysuneczki za co łaska, a najlepiej za darmo."
No dobra, a teraz proszę przejrzyj jeszcze raz poprzednie podstrony tego tematu i powiedź mi BARDZO DOKŁADNIE co tu jest kłamstwem? Bo ja sądzę że nic. Nawimar napisał, że Kasia Niemczyk "dopiero uczy się rysować", Kapral w co drugim zdaniu pieprzy, że artystka nominowana do Eisnera to nikt szczególnie znany, a ceny ma za wysokie bo wielka pani z USA przyjeżdża i każe sobie płacić stawki z USA. Pal licho, że Kasia Niemczyk mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Są proste zasady dla rysowników tworzących dla fanów:
Artysta tworzy pracę stawki rynkowe = są zlecenia i zarabia pieniądze.
Artysta wyskakuje z wygórowaną ceną = mniej zleceń od potencjalnych klientów.
No i to od autora i TYLKO od niego zależy z jaką kwotą wyskoczy. Jeśli Kasia Niemczyk wyceniła się na 500 złotych za blanka, to gówno nam do tego. Płacić nikt Tobie, mnie i nikomu tu obecnemu na siłę nie każe. Czy 500 złotych to dużo? Tak, dla mnie dużo. I gdybym był w Łodzi w tym roku, to do Kasi Niemczyk zgłosiłbym się co najwyżej po autograf lub jakiś tani wrys. Czy jojczę po Internecie że powinna rypać za półdarmo bo ja tak chcę? Nie, bo doceniam jej pracę i zdaję sobie sprawę z tego, że rysownikom najczęściej należy się taka kasa.

A co czytam w tych postach? Żałosne zachowanie, bezczelne opinie i zakłamywanie prawdy - jeśli nie idzie ona z akceptowalnym przez ciebie i kolegów tokiem rozumowania..
I ponownie proszę o wskazanie tych kłamstw, bo na razie tylko jojczysz, a jakoś żadnego nie przytoczyłeś.

Przeczytaj ze zrozumieniem mój post kilka razy, bo jasno stwierdziłem ze dla mnie owa stawka jest oderwana od rzeczywistości, jeśli jednak trafia się chętni to gratuluję artystce, ja tą kwotę wolałbym w moim mniemaniu przeznaczyć na coś innego.
No i przeznaczysz. Może nawet będziesz bardziej zadowolony z innego rodzaju wydania tej kwoty. W czym więc kłopot?

Jedyne co ratuje tą sytuację to przeznaczenie kwoty na cele charytatywne. Ale i tutaj jest kilka rzeczy oczywistych, bo lepiej jest sprzedać 10 prac po 300 zł niż 3 po 500. Na pewno lepiej dla celu na który jest to zbierane.
Jak już było wspominane, szybkie rysunki wykonywane na MFKIG będą płatne i te pieniądze pójdą na Amelkę Włudecką. Nie kwota uzbierana z blanków. A co do kwot to znowu - a skąd wiesz ile czasu ma pani Niemczyk? Skąd wiesz ile czasu zajmie jej wykonanie jednego blanku?

Na tym poście na Facebooku który tak krytykujesz, możesz przeczytać na przykład komentarz Macieja Pałki, który napisał iż jeden blank robi najczęściej parę dni. Maciej Mazur pisze o 2-3 dniach po 8 godzin. Sam też wspomniałem przykład Krzysztofa Owedyka, który zanim narysuje jednego blanka to tworzy kilka szkiców. Czy Wy naprawdę myślicie, że uczciwą kwotą dla artysty jest w takich przypadkach 300 złotych? Jeśli tak, to gratuluję cebulactwa.

I takie są fakty - nie wiemy co Kasia Niemczyk narysuje, jaką techniką, ile jej to zajmie, ale na 100% ta zła niedobra kobieta liczy sobie za dużo, bo jeden i drugi gal anonim z komikspeca wie najlepiej.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Wrzesień 2019, 18:24:31 wysłana przez Lewaczek »

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #346 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 18:11:51 »
Co nie zmienia faktu, że 750 zł i 900 zł to w dalszym ciągu więcej niż 500 zł. Cena na Festiwal jest jak najbardziej stosowna

Bez jaj. Idąc tym tropem, hulajnogi-samoróbki powinny kosztować 25 tys. zł, bo za tyle wylicytowano jedną na aukcji WOŚP :)

Chętnie Ci taką sprzedam za tę "stosowną" cenę. Mogę dać rabat 35% :)

https://inforiders.pl/2019/01/09/hulajnoga-z-motoroweru-komar-trafila-na-aukcje-wosp/


Kapral w co drugim zdaniu pieprzy, że artystka nominowana do Eisnera to nikt szczególnie znany, a ceny ma za wysokie bo wielka pani z USA przyjeżdża i każe sobie płacić stawki z USA. Pal licho, że Kasia Niemczyk mieszka i pracuje we Wrocławiu.

We Wrocławiu, naprawdę? No dobra, w takim razie każe sobie płacić stawki wrocławskie :)
(Jak rozumiem, nie masz pojęcia co to sarkazm. Trudno.)

Jak już było wspominane, szybkie rysunki wykonywane na MFKIG będą płatne i te pieniądze pójdą na Amelkę Włudecką. Nie kwota uzbierana z blanków.

O, to zupełnie zmienia postać rzeczy. Czy kolega  starcek i inni o tym wiedzą? I w ogóle kto tu sprzedał kit, że blanki są na Amelkę? Czyli kaska idzie do kieszonki, a charytatywnie tylko szybki rysuneczek. Bardzo to chwalebne :)

Czy Wy naprawdę myślicie, że uczciwą kwotą dla artysty jest w takich przypadkach 300 złotych? Jeśli tak, to gratuluję cebulactwa.

A można się z panią Kasią potargować, czy cena sztywna? Bo wiesz, mamy wolny rynek, z naciskiem na "rynek". Targowanie się to taka tradycja w krainie cebuli :)
« Ostatnia zmiana: So, 21 Wrzesień 2019, 18:25:00 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #347 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 18:30:44 »
Haha. Co za wspaniała lektura. Standardowe wycieranie sobie gęby imieniem i nazwiskiem jednego blogera, bo miał czelność wyrazić swoje zdanie publicznie. Bawi mnie to jak jedziecie wiecznie po Tymczyńskim. Przynajmniej On gdy Tobą gardzi, to Ci to powie wprost, a nie obrabia dupę za plecami, a potem uśmiechnięty podaję rękę na emefce.

Haha x2. Forum zdominowane przez konserwatywnych wolnorynkowców, a taki ból o to że ktoś ustala swoją cenę wedle uznania. Modlicie się do wąsatego anarchokapitalisty, ale gdy wolny rynek wkracza na komiksiki to zaczyna się draka :D konsekwencja godna podziwu.

Mateusz, aluzja pozostaje aluzją, a nie offtopem...

Offline starcek

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #348 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 18:35:28 »
Ja o jabłkach, Kapral o gruszkach. Co w tym dziwnego, że się ceni?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline komiksowe_warianty

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #349 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 19:29:03 »
Żałuję, że wrzuciłem tę informację, bo widzę, że narodziła się z tego niemiła dyskusja :/ Post wrzuciłem tylko w celach informacyjnych.

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #350 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 19:35:00 »
Żałuj. A ja tymczasem znalazłem rozsiewacza plotek:

500 zł nietanio. Ale jak ktoś tyle chce, a ktoś tyle da - OK. Ktoś inny rysuje za darmo - też OK. Jak to ma iść na cele charytatywne, to cena wydaje mi się wcale niewygórowana.
A Kasia Niemczyk rysuje bardzo ładnie:
https://www.instagram.com/p/BodraFJB9Aw/

Z ciekawości zajrzałem na tego instagrama i znalazłem credo artystyczne autorki (sprzed roku).
Aż chciałoby się zmienić tekst w drugim kadrze na "Can you draw me for less than 500 zl?" :)


Offline Koalar

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #351 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 19:55:32 »
Jeśli blanki nie idą na cele charytatywne, to przepraszam za wprowadzenie w błąd (choć właśnie napisałem tam "Jak", bo nie widziałem nigdzie potwierdzenia ze strony autorki). Źle zrozumiałem tą wymianę zdań:
Wrys na blanku od pani Niemczyk będzie kosztował 500 zł. Takie info z rana.
Dodać trzeba, że szybkie wrysy w komiksach też będą płatne, ale za to od 10 złotych i całość zostanie przekazana na leczenie Amelki Włudeckiej :)

Zrozumiałem, że całość, to jest i mniejsze rysunki, i blanki.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Arion Flux

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #352 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 19:59:01 »
Sori chłopaki, ale te dyskusje o p. Niemczyk to normalnie jakiś absurd jest ;D Nie dość że dziewczyna bedzie robić charytatywnie wrysy na konwencie na zbożny cel, to jeszcze podnoszą się głosy oburzenia, że śmie chcieć cos tam zarobic na boku, tym razem pracując w domu, na blankach. No bo przecież jak już powiedziała "A" z tą charytatywna pomocą, to powinna powiedzić "B" i rysować blanki za Bóg zapłać i oczywiście tez przeznaczać tę kasę na zbożne cele. W sumie ma nominację do Eisnera, to to już jej powinno wystarczyc, po co jej kasa, przecież może pojsc do klasztoru i tam rysować blanki - odpadłyby problemy doczesne, a i Opaczności by w ten sposob podziękowała za sukces. Ale pewnie wówczas by też pojawily się głosy, że się w życiu ustawiła, bo normalny, uczciwy czlowiek musi na życie tyrać jak wół, a ta to nic innego nie robi, tylko się modli i czasem coś tam maźnie - cwaniara!

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #353 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 20:22:33 »
Co tak słabo, Kuki? Nie jesteś dzisiaj sobą. Zjedz snickersa.

Offline Kadet

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #354 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 21:03:46 »
Zmieniając temat: na stronie festiwalu jest już mapka strefy targowej.

https://komiksfestiwal.com/targi/
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Szekak

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #355 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 23:09:39 »
A ja mam pytanie z innej beczki - czy ktoś zbiera podpisy w komiksach od... tłumaczy? :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kadet

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #356 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 23:21:03 »
Dwa lata temu wziąłem autograf od Jacka Drewnowskiego na jednym z "Gigantów". Może w tym poproszę Jakuba Sytego o podpis na "Lesterze Cockneyu". Tłumacze też zasługują na uznanie :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline freshmaker

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 00:01:55 »
nie widzę stoiska higginsa

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #358 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 06:48:27 »
A ja mam taki pomysł, żeby wziąć autografy od paru gwiazd z forum. Jak myślicie, czy jakiś stary TM-Semic by się do tego nadawał? Które serie semików miały najbardziej miękki, a zarazem najmniej śliski papier?

Offline Lewaczek

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #359 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 08:15:35 »
Dwa lata temu wziąłem autograf od Jacka Drewnowskiego na jednym z "Gigantów". Może w tym poproszę Jakuba Sytego o podpis na "Lesterze Cockneyu". Tłumacze też zasługują na uznanie :)
Pan Syty to także scenarzysta, więc będziesz mieć podpis "pół na pół" :)