Autor Wątek: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019  (Przeczytany 32738 razy)

Offline Lyricstof

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #600 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 23:13:53 »
Zacznę od końca, a mianowicie wczoraj wieczorem dopiero dotarłem na wystawę "Sztuka DC" Bardzo się cieszę, że zdążyłem. Naprawdę warto zobaczyć to co tam jest. Oprócz kostiumów Nicholsona i Ledgera mnóstwo ciekawostek, od plansz, storybordów, szkiców, projektów - rekwizyty, maski z napadu, batmotocylk. Po prostu kawał historii komiksu od 1938 do teraz. Od początku. Otwarcie festiwalu na wernisażu wystaw w EC1. Wspólne zdjęcie. (ciekawe czy można je gdzieś zobaczyć?) Sobota - głównie prelekcje i spotkania, drobne zakupy. 1. Egmont - rzeczywiście sympatycznie i rzeczowo było w tym roku. 2. Cyril Pedrosa - widać po tym jak o tym mówi, że kocha komiks. Pozytywnie zakręcony, na dodatek w tych białych włosach przypominał młodego Jima Jarmuscha. 3. Klasycy polskiego komiksu. Bardzo ciekawe spotkanie. Wspomnienie dawnych lat. Mi przypadli do gustu panowie Skrzydlewski, Nowakowski i Szyszko. Oczywiście reszta prima sort  :)
I niekomiksowo 4. Widzew - Górnik Polkowice, prawie pełen stadion 16 tysięcy na drugiej lidze - szok. Super atmosfera.

Niedziela to fajne radosne 1. spotkanie z TLS, bardzo żywe prowadzenie i tłumaczenie, klimat dużej rodziny. Na początku mało widzów, później trochę więcej. Dzięki temu spotkaniu nabyłem ich komiksy bez wahania. 2. John Layman - dużo ciekawych informacji o pracy scenarzysty. 3. Marcin Podolec i Nicolas Grivel - bardzo ciekawe spotkanie o wydawaniu za granicą, wydawaniu komiksów  ;D I truskawka na torcie 4. Rosiński - artysta międzynarodowy kropka.  :) Siedziałem na widowni tuż za panem Kasprzakiem, który słuchał uważnie pana Grzegorza. Wszystko co dobre szybko się kończy. Do kolejnej komiksowej. Pozdro.
I met a friend, he was on coffee, he came and smashed the smoke.

Offline BosMan

« Odpowiedź #601 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 00:21:25 »
Moj pociag powrotny staranowala sarna i uszkodzila go w stopniu uniemozliwiajacym dalsza jazde (powaznie!). Na szczescie w miare szybko (jak na pkp) podstawiono nowy pociag i szczesliwie dotarlem do domu bez jakichs ogromnych opoznien.

Offline freshmaker

« Odpowiedź #602 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 09:44:29 »
@szekak - GR zawsze tak gawędzi, ale do tej pory prowadzący to w miarę dobrze moderowali. byłem do tej pory na kilku(nastu?) spotkaniach z GR a z tego ostatniego niczego ciekawego nie zapamietalem.

Offline adamarluk

« Odpowiedź #603 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 20:23:46 »
Jeszcze info od OMG Słowobraz, o którym zapomniałem. Planują na przyszły rok wraz z Wydawnictwem Komiksowym dokończenie Pewnego razu we Francji oraz najnowszego, nie skończonego jeszcze komiksu duetu Nury, Bruno.

Offline ramirez82

« Odpowiedź #604 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 05:25:00 »
Super news! A byłem ciekaw co z powrotem Wydawnictwa Komiksowego, bo był zapowiedziany kilka miesięcy temu. A tu proszę, taka współpraca by doprowadzić tak fajną serię do finału. Bardzo mnie to cieszy.

Offline kenji

« Odpowiedź #605 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 14:38:21 »
Jeszcze info od OMG Słowobraz, o którym zapomniałem. Planują na przyszły rok wraz z Wydawnictwem Komiksowym dokończenie Pewnego razu we Francji oraz najnowszego, nie skończonego jeszcze komiksu duetu Nury, Bruno.

o tak . bardzo fajne info. od bardzo dawna czekam na to aż ktoś dokończy ten temat. poza tym strasznie lubiłem WK stąd cieszę się reaktywacją.