Autor Wątek: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019  (Przeczytany 98908 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #570 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:24:45 »
serio ustalacie ogólne zasady stania w kolejkach na MFce na forum...? ;>

Serio serio. Tutaj obowiązuje forumocentryzm :)

Offline Teli

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #571 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:25:29 »
W sprawie kolejki wypowiem się z perspektywy piątku/soboty (niedzielę odpuściłem bo nieco przeliczyłem się z siłami i było mi żal komiksów które od wilgoci w bagażniku zaczęły się falować) ale cały czas zbieram doświadczenia i w przyszłym roku może postoję nawet dwie noce.
Jeśli chodzi o odczyty dla mnie dzień pierwszy był jak najbardziej ok. Odczyty co dwie godziny i dopuszczalna jedna nieobecność to kolejkowizm z ludzką twarzą zwłaszcza że ludzi było sporo a pogoda nie tęga. Można się było gdzieś schować, wypić coś ciepłego lub chwilę zdrzemnąć żeby złapać trochę oddechu. Było ok i wzorowo. Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować za wspaniały klimat.

Ale prawda jest taka że co byśmy nie robili to zawsze będzie ktoś niezadowolony bo akurat przyszedł później niż inni. Choć uważam że poza największymi gwiazdami które pojawiają się tylko na strefie otrzymanie autografu od twórców obecnych na festiwalu nie jest jakoś wybitnie trudne. Wystarczy śledzić profile wydawnictw i organizatora. Po za tym nie zawsze trzeba dostać wszystko za pierwszym, czy nawet drugim podejściem.

No ale nie czarujmy się jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)

Offline Szekak

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #572 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:27:04 »
No ale nie wszyscy kolejkowicze to użytkownicy komikspeca  ;)
Ja miałem wrażenie, że wszyscy. :D

Ale skoro nawet niektórzy na forum nie znali zasad i teraz czują rozczarowanie to lepsza informacja tutaj niż żadna.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #573 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:30:55 »
W niedzielę była Pani z numerem numer 5 do Rosińskiego o ile się nie mylę, której nie było w kolejce, ale mógł stać jej mąż, a nie stacz. ;)

Ja proponuję by w kolejnym roku na forum ustalić zasady, wtedy powinno być ok, bo o ile zasady były dla wszystkich jednakowe, tak jak ktoś nie wiedział i myślał, że trzeba stać te bite 12 godzin bez przerwy, tak potem może czuć się trochę rozczarowany, a tak to będzie wszystko wiadome.

Co do samej imprezy to moim zdaniem było rewelacyjne. Dwa intensywne dni wypełnione świetnymi emocjami, osobami i wrysami. Teraz ładowanie bateryjek i za kilka miesięcy znowu jazda. :D

Swoimi zdobyczami się pochwalę wkrótce jak będę miał czas porobić zdjęcia i poukładać komiksy. ;)
Szekak, ci Państwo dostali mój numerek, bo dzień wcześniej nie udało im się dostać wrysu (byli blisko). Ponieważ ja już mam dużo wrysów od GR, sprawiło mi przyjemność oddanie (oczywiście gratis) numerka innym fanom, którzy takiego wrysu nie mieli, choć bardzo się starali.
Co do Twojej propozycji, pamiętaj, że dużo ludzi w kolejce nie ma nic wspólnego z Forum i ustalanie jakiś wcześniejszych zasad na Forum nie ma sensu, bo zawsze kolejkę może utworzyć jakaś np. grupka ludzi, która przyjedzie pierwsza i nigdy o Forum nie słyszała.

Wrzucaj wrysy, bo nieźle tam szlałeś😀

Offline Szekak

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #574 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:34:32 »
Dobra, ja jestem nowy, sprawy kolejkowe zostawiam więc starym wyjadaczom. Co do oddania numerka, to też oddałem numerek nr. 2 do Baranowskiego fanowi który nie dostał się w sobotę, czy w niedzielę Baranowski się pojawił? Bo słyszałem, że tak, ale w końcu nie wiem.

Wrzucę pod wieczór, niemniej ktoś mi powiedział, że Higgins rysował coś w drugim tomie Akt i w festiwalowym szale tego nie sprawdziłem i wziałem od niego wrys w drugim tomie, jednocześnie nie ogarnąłem, że rysował w tomie 13. Jedyny fail, następnym razem będzie lepiej. :D
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:39:28 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Teli

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #575 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:37:14 »
System sprawdza się od paru ładnych lat. Jak zaczniemy kombinować już na rok wstecz to zaraz wsiądę w auto pojadę pod expo i wbiję w trawnik tabliczkę z napisem "Lista kolejkowa na MFKiG 2020". Bądźmy poważni zaraz wygenerujemy z tego gównoburzę a przy takiej schizie w przyszłym roku ludzie będą już w czwartek...tydzień przed festiwalem.

Nie zmieniajmy na siłę czegoś co jest dobre i sprawdza się już od przeszło trzech edycji. A Spec to nie jest koniec komiksowego świata - choć festiwal pokazał że z pewnością jesteśmy liczącą się grupą.

Online Boro

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #576 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:45:32 »
Na szybko, bo w robocie ;) Pozdrawiam wszystkich z kolejek, z Wami nie da rady się nudzić. Nocki minęły zadziwiająco szybko. Wydaje mi się, że żadnego czytania nie opuściłem tak fajnie się rozmawiało. O dziwno w tym roku nawet ostatnia godzina przed otwarciem, która zawsze najbardziej się dłużyła, tym razem minęła błyskawicznie. Zastanawiałem się przed weekendem, czy to moje ostatnie koczowanie, ale chyba jednak nie ;)
Zasady były takie jakie były, wszyscy czekający się zgodzili i zawsze przy liście była grupa osób, ale propozycja Kerama, czyli co 2h z możliwym studenckim kwadransem też jest dla mnie bardzo spoko.
Zdjęcia wrysów i innych pamiątek wrzucę jak wszystko ogarnę :)

Offline keram2

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #577 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:50:02 »
Nie róbcie ze mnie nawiedzonego krytykanta, który szuka dziury w całym.

Czy stwierdzenie:
"Nie można na kilka godzin opuścić kolejki i nadal stać w kolejce. "
jest według was jakimś absurdem?
Ja uważam, że to absolutnie normalne.

Mówienie, że mam przyjechać i stanąć wcześniej to będę mógł decydować jest śmieszne. Nie interesuje mnie całonocne stanie i dlatego przyjeżdżam później. Ale to nie znaczy, że mam się zgodzić na reguły, które są nie w porządku.

Twierdzenie, że ktoś jest zmęczony więc może na 6 godzin opuścić kolejkę, przespać się, a potem wrócić i stać dalej w tym samym miejscu jest nie do przyjęcia.

Offline keram2

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #578 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:54:49 »
Na szybko, bo w robocie ;) Pozdrawiam wszystkich z kolejek, z Wami nie da rady się nudzić. Nocki minęły zadziwiająco szybko. Wydaje mi się, że żadnego czytania nie opuściłem tak fajnie się rozmawiało. O dziwno w tym roku nawet ostatnia godzina przed otwarciem, która zawsze najbardziej się dłużyła, tym razem minęła błyskawicznie. Zastanawiałem się przed weekendem, czy to moje ostatnie koczowanie, ale chyba jednak nie ;)
Zasady były takie jakie były, wszyscy czekający się zgodzili i zawsze przy liście była grupa osób, ale propozycja Kerama, czyli co 2h z możliwym studenckim kwadransem też jest dla mnie bardzo spoko.
Zdjęcia wrysów i innych pamiątek wrzucę jak wszystko ogarnę :)

Dzięki, już się bałem, że zostanę wrogiem nr 1 dla kolejkowiczów.

Jak pisałem nie chcę siać zamętu, ani nikogo urazić osobiście, ale uważam, że pewne zmiany są konieczne.

Offline Lou

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #579 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:09:46 »
A w piątkowo-sobotnią noc nie zatrzymał się przy was żaden radiowóz z pytaniem: "Co to za zbiegowisko? Za czym panowie czekają"? ;)
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Itachi

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #580 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:12:02 »
Ja chyba ani jednego radiowozu nie zauważyłem, chyba w Łodzi nie mają chcicy na mandaty bo osobiście mógłbym pójść z torbami  ;)

Offline nocny

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #581 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:12:18 »
Ustalanie zasad kolejkowych na forum absolutnie nie. Naprawdę wśród osób tam stojących sporo osób nie ma na forum. I to w samej czołówce. Takie rzeczy robi się na miejscu. Zresztą jak piszemy, te zasady nie powstały w ten weekend tylko ileś lat temu i obowiązują co rok niezależnie kto jest w kolejce.


Itachi

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #582 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:13:31 »
FB Scream Comics:

Dziękujemy wszystkim, którzy tak tłumnie odwiedzili stoisko Scream-u podczas weekendowego MFKiG w Łodzi. Jako wydawnictwu o łódzkich korzeniach, było nam podwójnie miło, gościć Was w Naszym rodzinnym mieście.

Gratulacje i podziękowania dla organizatorów i wolontariuszy za wysiłek by impreza się udała. Dla fanów komiksu, gier i popkultury za to, że Wam się "chciało" i dotarliście na imprezę: zarówno znad morza i jezior, jak i z gór. I z Wielko- i Małopolski. I z Berlina i z Dublina.

Zgodnie z obietnicą złożoną wcześniej: jesteśmy w kontakcie z Jodorowskim i jak tylko zdrowie Mistrzowi dopisze, a obowiązki (w ten weekend musiał być na retrospektywie swoich filmów w Paryżu) pozwolą - odwiedzi on Polskę w przyszłym roku.


Dzięki!


Midar

  • Gość
Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #583 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:18:00 »
A w piątkowo-sobotnią noc nie zatrzymał się przy was żaden radiowóz z pytaniem: "Co to za zbiegowisko? Za czym panowie czekają"? ;)
No, właśnie nie😀. Ale się nad tym zastanawialiśmy.

Offline death_bird

Odp: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 27-29.09.2019
« Odpowiedź #584 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:22:08 »
Z jednej strony pewnie powinienem siedzieć cicho w kwestii, która mnie nie dotyczy niemniej mam takie jedno przemyślenie:

Twierdzenie, że ktoś jest zmęczony więc może na 6 godzin opuścić kolejkę, przespać się, a potem wrócić i stać dalej w tym samym miejscu jest nie do przyjęcia.

@keram2 - z jednej strony ja Cię rozumiem, bo kiedyś zdarzało mi się stać w takich kolejkach, że nie było mowy o jakimkolwiek oddalaniu się choćby na chwilę. Jak Cię przypiliło to finito. Toteż gdyby chodziło o jedną noc, jedną kolejkę i jeden dzień festiwalu miałbyś całkowitą rację.
Ale festiwal trwa dłużej, nocki (z tego co czytam) do odstania są dwie a każdy chciałby skorzystać jak najbardziej. I w tej sytuacji zasada (zaakceptowana przez ogół z tego co czytam) o możliwości zrobienia sobie przerwy na te kilka godzin to nie jest jakieś naruszanie zasad współżycia kolejkowego tylko zwykła ludzka życzliwość środowiskowa.
Jeszcze gdyby jakieś potężne i zwaliste chłopiska stwierdziły, że ich koledzy mogą się oddalić na drzemkę a inni nie mogą to byłaby granda. ;) Ale skoro wszyscy mają taką możliwość to należy się cieszyć, że nie jest to kolejka pod szyldem darwinizmu i Legii Cudzoziemskiej. :)
Ale jako rzekłem - nie było mnie, nie stałem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".