Autor Wątek: 100 naboi  (Przeczytany 9329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

100 naboi
« dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:10:36 »
Kupuję 100 Naboi od Egmontu. W marcu wychodzi 5 tom. Chce wziąć się wtedy za lekturę. To jest zamknięcie historii? Pojawiła się, gdzieś na forum informację, że może wydadzą jeszcze "Brother Lono"? To jest jakiś spin-off? Czy coś co Egmont wyciął?
PS: Jak się na tym forum ustawia avatar? :D

Offline Mateusz

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:13:35 »
W górnym menu wybierasz: Profil --> Profil forum --> Wyślij awatar/Podaj adres awatara.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

majkelus81

  • Gość
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:47:05 »
Kupuję 100 Naboi od Egmontu. W marcu wychodzi 5 tom. Chce wziąć się wtedy za lekturę. To jest zamknięcie historii? Pojawiła się, gdzieś na forum informację, że może wydadzą jeszcze "Brother Lono"? To jest jakiś spin-off? Czy coś co Egmont wyciął?
"Brother Lono" to oddzielna historia. Nic Egmont nie wyciął, to ma oddzielny zbiorczy tom. Czy będzie? Pewnie okaże się na Pyrkonie. Te 5 tomów serii głównej to zamknięta historia.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 14:48:50 wysłana przez majkelus81 »

Offline Murazor

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:20:05 »
"Brother Lono" to oddzielna historia.
I wg mnie dla fanów postaci, a nie serii 100 naboi. Ewentualnie dla fanów rysownika. Sam byłem trochę zawiedziony, bo nie wnosi praktycznie nic do głównej serii.

Offline wonap

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:44:07 »
Jak już inni napisali, oddzielna historia.Zdecydowanie polecam;) To najlepszy komiks jaki zakupiłem w 2018 roku;)Obecnie skusiłem się na promocje Fantastyczne Światy dla użytkowników tego forum i tom 5 również już zamówiony;)

Offline robbirob

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:31:17 »
Taka mała uwaga mi się nasunęła jak patrzyłem na baner z serią - egmont na ostatniej okładce pod tytułem dał krótki napis o nagrodzie Eisnera przez co grafika delikatnie idzie w dół.
A przecież te okładki wszystkie tworzą całość, jedną grafikę.

Offline death_bird

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:59:37 »
Prosiłbym o opinię: chodząc wokół tego tytułu stwierdziłem, że średnio podchodzi mi kreska. I teraz w paru zdaniach: zakładając, że z rysunkami się nie przeproszę czy w takiej sytuacji warto się pakować, bo fabuła wynagradza "wszystko inne"?
Dodam tylko, że pierwotnie strasznie nie podobały mi się ilustracje w "Jessica Jones" a teraz jestem zdecydowanym zwolennikiem serii...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline pawlis

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:27:51 »
Tak. Fabuła wynagradza wszystko. Nadawałaby się do jakiegoś kultowego serialu na HBO, amerykańskie przestępcze życie i street life wydają się wiernie ukazane, postacie zapadają w pamięć. Zresztą jak człowiek to czyta, to chce dlaszego ciągu i niecierpliwie czekam na ostatni tom.


Podejrzewam, że możesz się przekonać do Risso, bo im dalej tym coraz lepiej operuje czernią i bielą. Zresztą nie wyobrażam innego rysownika do tej serii.

Offline wonap

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:56:41 »
Gwarantuje, ze się spodoba;)  Jedyne co sluszne do zrobienia to wydanie na to pieniedzy;)

ramirez82

  • Gość
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:14:52 »
100 naboi koniecznie! Risso jest świetny i pewnie w trakcie lektury przekonasz się do niego, tak jak do Gaydosa w JJ. Jeśli lubisz dobre komiksy kryminalne, to szykuj miejsce na półce na 100 naboi, gdzieś między Parkerem i Skalpem, a Sin City i Gotham Central.

Offline death_bird

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:26:29 »
...szykuj miejsce na półce na 100 naboi, gdzieś między Parkerem i Skalpem, a Sin City i Gotham Central.

Here`s the deal: z wymienionych przez Ciebie posiadam wyłącznie "Skalp". Faktem jest, że sobie ten tytuł cenię.
Na razie chyba muszę jeszcze raz przeczytać ten "przykładowy" rozdział w katalogu Vertigo...
Zbiorcze "dzięki Panowie".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:36:50 »
Na razie chyba muszę jeszcze raz przeczytać ten "przykładowy" rozdział w katalogu Vertigo...

Tylko, że to ci nic nie da. 100 naboi to wielowątkowa historia, a w tym zeszycie masz raptem zalążek jednego z nich, poznajesz Dizzy i patent, który na początku serii był motywem przewodnim (Agent Graves i jego walizka). Później to się rozwija...

Midar

  • Gość
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 23:17:08 »
Kupuję 100 Naboi od Egmontu. W marcu wychodzi 5 tom. Chce wziąć się wtedy za lekturę. To jest zamknięcie historii? Pojawiła się, gdzieś na forum informację, że może wydadzą jeszcze "Brother Lono"? To jest jakiś spin-off? Czy coś co Egmont wyciął?
PS: Jak się na tym forum ustawia avatar? :D
Ja tak też kupowałem żeby „łyknąć” za jednym razem. Dwa tygodnie temu wykoncypowałem, że jak to są takie grubasy, to zaczynam powoli czytać, żeby się wyrobić przed tomem marcowym. I dupa. Tak mnie wciągnęło, że przeczytałem wszystko w niecałe pięć dni i teraz „skręca” mnie to czekanie na finał 😀,

Offline asx76

Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 12:49:37 »
"100 naboi" to bez wątpienia jedna z najlepszych serii komiksowych, absolutny must-have. Tak więc nie ma co się zastanawiać, tylko brać. I to póki jeszcze można :P

majkelus81

  • Gość
Odp: 100 naboi
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 12:51:28 »
Tak więc nie ma co się zastanawiać, tylko brać. I to póki jeszcze można :P
Dokładnie, bo pierwszy tom już ciągnie na resztkach nakładu, brakuje go w większości księgarń.